• 7237 M informačné systémy a služby - LEN U NÁS!

Študijný odbor informačné systémy a služby ponúkame ako jediní v Košickom kraji!

Absolventov tohto študijného odboru pripravíme na vykonávanie odborných ekonomických činností v rôznych typoch podnikov ako aj v štátnej a verejnej správe. Spája to najlepšie z obchodných akadémií s doplnením odborných predmetov z oblasti informačno-komunikačných zručností, rozšírením výučby cudzích jazykov umožní absolventovi najlepšiu pripravenosť na štúdium na rôznych typoch vysokých škôl najmä na fakultách ekonomických, manažmentu, marketingu alebo informatiky.

Študijný odbor 7237M Informačné systémy a služby v skratke:

Rozšírená výučba  Anglického a Nemeckého jazyka, Aplikovanej informatiky.

Moderná výučba odborných predmetov: Databázové systémy, Webové technológie, Informačné zdroje a služby,  Ekonomika a právo, Manažment, Aplikovaná ekonómia.

Rozšírená odborná prax v 3. a 4. ročníku.

Absolvent: samostatne pracuje so softvérom – obsluha operačných systémov, elektronických databáz a online katalógov, e-shop, základy programovania a kódovania, grafické práce, spracovania video a audio záznamov, tvorbu web stránok.

Absolvent sa uplatní nie len v IT firmách, ale aj v ďalších spoločnostiach na IT pozíciách,  v štátnej a verejnej správe, alebo bude ďalej pokračovať v štúdiu na vysokej škole.