• Aktuálne informácie k prijímaciemu konaniu na štúdium pre školský rok 2021/2022 ver. k 24.02.21

Vzhľadom na súčasnú zložitú spoločenskú situáciu je proces výberu strednej školy veľmi náročný a neprehľadný. Aktuálne opatrenia nám žiaľ znemožňujú realizovať DOD v rozsahu a forme ako po iné roky.

Aj napriek tomu, Vám veľmi radi predstavíme našu školu počas individuálnej konzultácie pri zachovaní protiepidemiologických opatrení.

Ponúkame Vám:

Podmienky prijímacieho konania:

1. Úspešné absolvovanie prijímacej skúšky z predmetov Matematika a Slovenský jazyk a literatúra
            2. Uchádzači, ktorí dosiahnu v celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníka základnej školy v každom predmete samostatne úspešnosť najmenej 90 % budú prijatí aj keď nevyhoveli kritériám prijímacieho konania.
            3. Poradie uchádzačov v jednotlivých študijných odboroch sa určí podľa celkového súčtu bodov prijímacej skúšky z Matematiky a Slovenského jazyka a literatúry.

Pri rovnosti bodov sa uprednostní uchádzač, ktorý:

a) má lepší celkový prospech zo ZŠ v 6. až 9. ročníku,

b) má lepšie výsledky v celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníka ZŠ,

c) je úspešným riešiteľom olympiády, resp. odbornej súťaže aspoň v okresnom kole.

4. Žiaci so ŠVVP budú mať upravené podmienky skúšky na základe žiadosti o úpravu, ktorú spolu s              aktuálnou dokumentáciou priložia k prihláške na štúdium.

Prihlášky na štúdium podať riaditeľovi ZŠ do 8. apríla 2021.

Ak sa na základe rozhodnutia ministra neuskutoční niektorá časť prijímacieho konania na školský rok 2021/2022, príslušné kritérium sa nebude hodnotiť žiakom, ktorí príslušnú časť prijímacieho konania neabsolvujú.

Aktuálne Usmernenie MŠVVaŠ SR pre prijímacie konanie na stredné školy nájdete TU

V Košiciach, 16. 02. 2021                                                               PaedDr. Peter Ivan

ver. 24.02.2021                                                                riaditeľ školy

• Ekonomická olympiáda - výsledky školského kola

• V decembri 2020 sa žiaci 2.,3. a 4.ročníka zúčastnili školského kola Ekonomickej olympiády, ktorú organizuje INESS - Inštitút ekonomických a spoločenských analýz. Je to medzinárodná súťaž v znalostiach ekonómie a financií.

Najlepšie výsledky dosiahli: Simona Timková 4.A, Barbora Lacková 3. A, Lukáš Prášil 4.A. Srdečne im gratulujeme !

Na krajskom kole Ekonomickej olympiády bude našu školu reprezentovať Lukáš Prášil.

Držíme mu palce!!!