• Aktuálne informácie k prijímaciemu konaniu na štúdium pre školský rok 2021/2022

• Vzhľadom na súčasnú zložitú spoločenskú situáciu je proces výberu strednej školy veľmi náročný a neprehľadný. Neustála prítomnosť korona vírusu a meniace sa opatrenia nám žiaľ znemožňujú realizovať DOD v rozsahu a forme ako po iné roky.

Aj napriek tomu, Vám veľmi radi predstavíme našu školu počas individuálnej konzultácie pri zachovaní protiepidemiologických opatrení.

Ponúkame Vám:

• cvičné testy na prijímačky z MAT a SJL – v pdf alebo online,
              • zasielanie aktuálnych informácií a termínov súvisiacich s prijímacím konaním na stredné školy priamo na váš mail (kliknite).

Podmienky prijímacieho konania (podľa školského zákona):

1. Bez prijímacích skúšok budú prijatí uchádzači, ktorí dosiahli v celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníka základnej školy v každom predmete samostatne úspešnosť najmenej 90%.
              2. Ostatní absolvovanie prijímacej skúšky z predmetov Matematika a Slovenský jazyk a literatúra.
              3. Žiaci so ŠVVP budú mať upravené podmienky skúšky na základe žiadosti o úpravu, ktorú spolu s aktuálnou dokumentáciou priložia k prihláške na štúdium.

Podmienky prijímacieho konania budeme aktualizovať podľa príslušných usmernení MŠVVaŠ SR.

Košice, 23. 11. 2020