• Usmernenie riaditeľa školy k otvoreniu šk. roka 2020/2021

• Riaditeľ školy v súvislosti s opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR počas trvania pandémie ochorenia Covid 19 vydáva nasledujúce usmernenie k nástupu žiakov pri otvorení školského roka 2020/2021:

Zákonný zástupca:

· Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko-epidemiologických opatrení pri príchode žiaka do strednej školy a pri odchode žiaka zo strednej školy (nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, dezinfekcia rúk v zmysle aktuálnych opatrení ÚVZ SR).

· Zabezpečí pre svoje dieťa každý deň dve rúška (jedno náhradné, musí mať pri sebe v prípade potreby) a papierové jednorazové vreckovky. Dodržiava pokyny riaditeľa školy, ktoré upravujú podmienky prevádzky konkrétnej strednej školy na školský rok 2020/2021 (ROR – Rúško, Odstup, Ruky)

· Predkladá pri prvom nástupe žiaka do školy čestné prehlásenie (Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu žiaka alebo plnoletého žiaka pred nástupom do strenej školy, jazykovej školy a alebo školského internátu) alebo po každom prerušení dochádzky žiaka do školy v trvaní viac ako tri dni predkladá písomné vyhlásenie o tom, že žiak neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie (Vyhlásenie zákonného zástupcu alebo plnoletého žiaka o bezinfekčnosti)

· V prípade, že má u svojho dieťaťa podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID-19, bezodkladne o tejto situácii informuje príslušného vyučujúceho a riaditeľa školy. Povinnosťou zákonného zástupcu je aj bezodkladne nahlásenie karantény, ak bola dieťaťu nariadená lekárom všeobecnej zdravotnej starostlivosti pre deti a dorast alebo miestne príslušným regionálnym hygienikom. Za týchto podmienok je žiakovi prerušená dochádzka do školy. Ak ide o plnoletých žiakov, plnia uvedené povinnosti osobne. Ak ide o žiakov, ubytovaných v školskom internáte, uvedené povinnosti na nevyhnutne potrebný čas plní školský internát, a to aj v prípade plnoletých ubytovaných žiakov.

Žiaci:

· Žiaci povinne nosia rúško všade vo vnútorných priestoroch strednej školy, vrátane svojej triedy a odborných učební.

· Pri vstupe do budovy školy si žiak dezinfikuje ruky.

· Žiak si umýva ruky bežným spôsobom, ktorý je v súlade s aktuálnymi hygienicko – epidemiologickými nariadeniami.

Riaditeľ školy

• Otvorenie školského roka večerné a externé štúdium

• Milí žiaci,

Zasielame Vám organizačné pokyny k nástupu žiakov do školy v súvislosti s pokračujúcou pandémiou ochorenia COVID – 19. Informácie boli spracované na základe Manuálu pre stredné školy, ktorý upravuje organizáciu a podmienky výchovy a vzdelávania v stredných školách pre školský rok 2020/2021, ktorý zverejnilo MŠVVaŠ na svojej internetovej stránke.

Školský rok 2020/2021 otvoríme v novej budove školy na Tajovského 15, Košice

dňa 3.9.2020 o 15.30

Všetci žiaci sú povinní mať so sebou 2 ks rúšok, hygienické vreckovky, vyplnené a podpísané tlačivá:

• Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu alebo plnoletého žiaka  https://www.minedu.sk/data/att/17126.docx
              • Vyhlásenie zákonného zástupcu alebo plnoletého žiaka   https://www.minedu.sk/data/att/17088.docx

Žiaci sú povinní dodržiavať zvýšené opatrenia podľa odporúčaní Úradu verejného zdravotníctva – ROR (Ruky, Odstup, Rúško)

Milí žiaci, prosíme Vás o rešpektovanie a dodržiavanie opatrení, zodpovedné správanie počas vyučovania aj počas prestávok, aby sme spoločnými silami minimalizovali riziko šírenia nákazy a zbytočne neohrozovali zdravie seba a iných.

Ďakujeme za porozumenie a tešíme sa na Vás.

S pozdravom

• Otvorenie školského roka 2020/2021 denné štúdium

• Vážení rodičia, milí žiaci,

Školský rok 2020/2021 otvoríme v novej budove školy na Tajovského 15, Košice dňa 2.9.2020 nasledovne:

8.00 – 9.00 – vstup žiakov do budovy školy podľa harmonogramu za dodržiavania hygienicko – epidemiologických opatrení:

8.00 I.A               8.30 II.A               8.45  III.A          9.00  IV.A

9.30 -  10.00 – slávnostné otvorenie školského roka

Žiaci prichádzajú do školy bez doprovodu zákonného zástupcu z dôvodu eliminácie rizík v súvislosti s pandémiou ochorenia Covid – 19.

• Zdravotný dotazník a vyhlásenie zákonného zástupcu alebo plnoletého žiaka, https://www.minedu.sk/data/att/17126.docx
              • Vyhlásenie zákonného zástupcu alebo plnoletého žiaka  https://www.minedu.sk/data/att/17088.docx
              • Súhlas so spracovaním osobných údajov

Vo štvrtok 3.9.2020 majú všetci žiaci školy triednické hodiny v rámci ktorých prevezmú učebnice a oboznámia sa so Školským poriadkom, BOZP, Smernicou proti šikanovaniu.

Milí rodičia, prosíme Vás o spoluprácu v rámci dodržiavania hygienicko – epidemiologických opatrení, úzky kontakt s triednym učiteľom  v rámci poskytovania dôležitých informácií v prípade respiračného ochorenia dieťaťa, alebo aj podozrenia na ochorenie COVID – 19 u dieťaťa.

Ďakujeme za porozumenie a tešíme sa na Vás.

S pozdravom